Pierwszy dzień w szkole, to wielki moment dla każdego dziecka. Nauka, nowe znajomości oraz wiele przygód to elementy, które będą mu towarzyszyły na co dzień. Wiąże się to jednak ze sporym czasem spędzonym poza domem. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko przez ten czas nie chodziło w szkole głodne. Dlatego wybór śniadaniówki jest bardzo ważny. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów oraz modeli śniadaniówek. Przekonajmy się, jaką wybrać dla pierwszoklasisty?

Wielkość śniadaniówki

Przy wyborze śniadaniówki ważna jest jej wielkość. Kluczowym elementem jest to, aby śniadaniówka mieściła się w tornistrze oraz nie zabierała przestrzeni potrzebnej na książki i zeszyty. Należy mieć również na uwadze posiłki jakie będziemy przygotowywać naszemu dziecku. Niektóre z nich, będą potrzebować większej ilości miejsca, aby nie zostały zgniecione.

Śniadaniówka dla pierwszoklasisty - minecraft

Śniadaniówka dla pierwszoklasisty - minecraft

Wnętrze śniadaniówki

Urozmaicenie posiłku owocem lub przekąską to istotna kwestia. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zakup śniadaniówki z przegrodami. Dzięki nim, jesteśmy w stanie oddzielić np. jabłko lub chrupki od głównego posiłku. Szczególnie przyda się to w sytuacji, w której do śniadaniówki pakujemy np. makaron lub inne danie.

Materiał, z którego wykonana jest śniadaniówka

Zdrowie dziecka, to priorytet każdego rodzica. Warto zwrócić uwagę na tworzywo, z którego wykonana jest śniadaniówka. Bardzo często na jej powierzchni widnieje symbol widelca i szklanki, który informuje nas, że jest ona przystosowana do kontaktu z żywnością, lecz warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka kwestii. Materiał, z którego wykonana jest śniadaniówka, nie powinien zawierać bisfenolu A oraz ftalanów. Dla komfortu w czyszczeniu pojemnika warto jeszcze sprawdzić, czy można go myć w zmywarce.

Zestaw śniadaniowy bidon+pudełko psi patrol

Zestaw śniadaniowy bidon+pudełko psi patrol

Łatwe zamykanie

Wybierając śniadaniówkę zwróćmy również uwagę na sposób jej zamykania oraz otwierania. Wiele produktów może sprawić dziecku problem. Szczególnie dobrym pomysłem jest wybranie śniadaniówki z zapięciem na klipsy. Przed wysłaniem dziecka do szkoły z nową śniadaniówką, warto pokazać mu, w jaki sposób ją otworzyć oraz zamknąć.

Oferta firmy Ebiuromarket

Jeżeli interesuje was zakup dobrej jakości śniadaniówki, to warto skorzystać z oferty sklepu Ebiuromarket. W swojej ofercie posiadają produkty wykonane z bezpiecznych tworzyw, w wielu wzorach oraz konfiguracjach.