• Kategorie
  • Szukaj
  • Artykuły plastyczne

Artykuły plastyczne – kreatywna zabawa

Artykuły plastyczne to produkty, które używamy zarówno w domu jak i szkole – nie może ich zabraknąć w pokoju każdego przedszkolaka oraz plecaku szkolnym ucznia. Dzięki nim, dzieci rozwijają wyobraźnie oraz swoje zdolności manualne i percepcje dotykowe.

Najważniejsze artykuły plastyczne

Kategoria artykułów plastycznych obejmuje produkty umożliwiające sklejanie, modelowanie oraz formowanie w tym:

  • plastelinę – masa plastyczna, która poprzez ogrzanie w dłoniach staje się miękka, umożliwiając jej formowanie w dowolny sposób. Dobrej jakości plastelina nie brudzi rąk, nie klei się do podłoża oraz nie wysycha na powietrzu
  • modelinę – jest bardzo podobna do plasteliny, posiada właściwości, które pozwalają ja utwardzić poprzez działanie wysokiej temperatury –podczas pieczenia lub gotowania
  • gliny rzeźbiarskie – posiada bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ umożliwia rzeźbienie, lepienie, odciskanie oraz odlewanie, a także malowanie farbami.
  • ciastolinę – najbardziej elastyczna masa plastyczna, która łatwo się ugniata
  • piankolinę – masa plastyczna o strukturze niedużych kulek, przypominających styropian.

Artykuły plastyczne – rozwój oraz nauka

Artykuły plastyczne gwarantują doskonałą oraz kreatywną zabawę dzieciom w różnym wieku. Umożliwiają lepienie postaci oraz budowli, odciskanie wzorów oraz kształtów, wykrawanie foremkami oraz tworzenie prac plastycznych.

Zabawa artykułami plastycznymi stymuluje wszystkie zmysły oraz wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Podczas ugniatania, formowania, dociskania czy dłubania, maluch ćwiczy sprawność dłoni i palców, wyciszając się oraz odprężając.

Artykuły plastyczne – atrakcyjna oferta sklepu internetowego EbiuroMarket

Asortyment naszego sklepu obejmuje szeroką oraz różnorodną ofertę artykułów plastycznych, rekomendowanych producentów. Dzięki dobrej jakości masy plastyczne dostępne w naszej ofercie nie brudzą rąk oraz zapewniają bezpieczną zabawę. Plasteliny, modeliny, ciastoliny, gliny oraz piankoliny dostępne są w bogatych, nasyconych kolorach, zarówno tradycyjnych jak i brokatowych.