• Kategorie
  • Szukaj
  • Globusy

Globusy – charakterystyka, zastosowanie i rodzaje

Rozpoczęcie szkoły każdego dziecka to wielki dzień. Poznawanie kolegów i koleżanek oraz nauka to coś, z czym będzie się ono spotykać na co dzień. Istnieje wiele sposobów, jakimi możemy pomóc dziecku w nauce lub urozmaicić ją. W przypadku lekcji przyrody lub geografii możemy zainwestować w globus szkolny. Dlaczego warto go kupić, czym się charakteryzuje oraz jakie wyróżniamy ich rodzaje?

Globus szkolny – charakterystyka

Globus szkolny to bardzo pomniejszony model Ziemi. Cała powierzchnia Ziemi jest na nim dokładnie odtworzona, dzięki czemu wszystkie kontynenty oraz oceany znajdują się w tych samych miejscach co na kuli ziemskiej. Ich wzajemne położenie jest takie samo jak w rzeczywistości, lecz wszystkie wymiary są jednakowo zmniejszone. Globusy dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach, dzięki czemu znajdziemy taki, który idealnie wpasuje się w nasze potrzeby.

Globus szkolny – zastosowanie

Dzięki globusowi nasze dziecko może uczyć się położenia kontynentów, państw, miast lub stolic. Dodatkowo w każdej sytuacji będziemy mogli odpowiedzieć dziecku na pytanie, ale również wskazać mu gdzie leży dane miejsce. Sama nauka dziecka przy użyciu globusa sprawia również wiele frajdy, jest bardzo emocjonująca oraz ciekawsza od nauki z podręcznika. Warto również wiedzieć, że podczas dalszej nauki nasze dziecko będzie mogło uczyć się położenia południków oraz równoleżników.

Globus szkolny – rodzaje

Wybór globusa to ważna rzecz. W zależności od wieku dziecka możemy zdecydować się na różne jego rodzaje. Zaczynając od najmłodszych dzieci, warto wybrać globus interaktywny. Dzięki niemu będziemy mogli nauczyć naszego dziecka najprostszych rzeczy takich jak położenie kontynentów lub oceanów. Jego kolejną zaletą jest to, że on sam przestawi dziecku ciekawostki przez wbudowany głośnik. Dla starszego dziecka warto wybrać globus szkolny. Przestawia on już więcej informacji takich jak np. położenie państw, miast lub stolic. Ciekawym wyborem jest globus indukcyjny. Jest to dobry wybór do nauki, gdyż nasze dziecko będzie mogło samodzielnie z głowy rysować na nim kontynenty lub państwa.

Globusy – sklep Ebiuromarket

Jeżeli interesuje was globus szkolny, to warto sprawdzić ofertę naszej firmy. Posiadamy różnego rodzaju globusy dla małych dzieci lub tych starszych. Nasze globusy wykonane są z dobrej jakości materiałów oraz można je zakupić w świetnych cenach.