• Kategorie
  • Szukaj
  • Koperty plastikowe

Koperty plastikowe – charakterystyka

Koperty plastikowe są jednym z najpopularniejszych materiałów biurowych, które służą do przechowywania dokumentacji w instytucjach, placówkach oraz firmach, a także w domach. Tworzywo sztuczne, z którego produkowane są plastikowe koperty umożliwia stabilne i bezpieczne przenoszenie dokumentacji. Teczki kopertowe mają bardzo szeroki zakres zastosowania - można segregować w nich ważne dokumenty – faktury, pisma urzędowe, umowy oraz prace plastyczne dzieci, które za kilka lat będą doskonałą pamiątką dla całej rodziny.

Teczki kopertowe – zalety

Teczki kopertowe są nie tylko funkcjonalne, ale także bardzo estetyczne. Ich wygląd jest o wiele bardziej atrakcyjny niż klasycznych szarych teczek z kartonu, ponieważ dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. W wielu przypadkach produkty te posiadają przezroczysty front, co znacznie ułatwia identyfikację zawartości teczki, a dzięki temu usprawnia i ułatwia pracę organizacyjną, szczególnie w zakładach pracy. 

Warto zaznaczyć, że plastikowe koperty na dokumenty posiadają właściwości wodoodporne, dzięki czemu w przypadku kontaktu z wodą zapewnią skuteczną ochronę dokumentacji. Jest to także bardzo istotne z perspektywy, gdy istnieje konieczność przenoszenia dokumentacji w różne miejsca pomiędzy wskazanymi lokalizacjami lub podczas procesu archiwizacji dokumentów, które narażone są często na wilgoć.

Koperty na dokumenty – rodzaje

Koperty na dokumenty w formie plastikowej mogą być wiązane na sznurek, zamykane przy pomocy gumki lub zatrzasku. Szczególnie te dwie ostatnie formy mają wielu zwolenników, ponieważ są bardziej wytrzymałe oraz umożliwiają szybkie i łatwe otwieranie i zamykanie teczki. Dodatkowo koperty plastikowe dostępne są w egzemplarzach wyposażonych w przegródki, które pozwalają na segregację dokumentacji według własnych kryteriów.

Koperta na dokumenty – oferta sklepu online EbiuroMarket

W ofercie sklepu EbiuroMarket znaleźć można szeroki wybór plastikowych teczek na dokumenty najbardziej znanych i rekomendowanych producentów, które wyróżniają się najwyższą jakością. Teczki pomimo długiego i intensywnego czasu użytkowania zachowują swój atrakcyjny wygląd oraz funkcjonalność. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się koperta na dokumenty A4, która dostępna jest w wielu kolorach. Posiadamy także inne formaty, w tym A4 oraz A6.