• Kategorie
  • Szukaj
  • Koszulki na dokumenty

Koszulki na dokumenty – charakterystyka

Koszulki na dokumenty składają się z dwóch arkuszy folii, sklejonych z trzech stron umożliwiając włożenie kartki papieru od góry. Miękka, mocna folia z lewej strony posiada otwory, umożliwiające jej wpięci do skoroszytu, teczki lub segregatora. Ten materiał biurowy często określany jest także jako obwoluty na dokumenty, koszulki krystaliczne lub koszulki biurowe.

Obwoluty na dokumenty – zastosowanie

Obwoluty na dokumenty są bardzo przydatnym artykułem biurowym, który zapewnia ochronę przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi - zgięciem, zabrudzeniem czy zachlapaniem papieru. Koszulki biurowe gwarantują także trwałą, bezpieczną i skuteczną archiwizację. Z pewnością przydają się w każdym zakładzie pracy, ale równie często używane są w domach - do przechowywania ważnych dokumentów, w tym pism, akt czy umów. Ułatwiają także organizację notatek w szkole lub na studiach.

Koszulki biurowe – rodzaje

Koszulki na dokumenty podzielić można na groszkowe i krystaliczne. Pierwsze z nich charakteryzują się matowym wyglądem i uważane są za mniej eleganckie. Warto jednak zaznaczyć, że posiadają wysoką odporność na zabrudzenia oraz właściwości antyrefleksyjne oraz antyelektrostatyczne.

Krystaliczna koszulka na dokumenty tak zwana z połyskiem, wyróżnia się większą estetyką i idealnie sprawdzi się do oprawy dokumentów, które mają elegancko wyglądać – certyfikatów, świadectw szkolnych, dyplomów czy umów biznesowych. Bardzo ważną kwestią jest fakt, że dokumenty umieszczone w koszulce krystalicznej podczas kserowanie nie wymagają wyjmowania, co znacznie poprawia komfort pracy i pozwala zaoszczędzić wiele czasu.

Rozmiary koszulek biurowych

Koszulki A4 należą do najpopularniejszego rozmiaru koszulek biurowych. Jednak bogata oferta producentów oprócz nich, obejmuje także produkty innych formatów – A5, A3 czy A6.

Obwoluty na dokumenty – oferta sklepu internetowego EbiuroMarket

W ofercie naszego sklepu znaleźć można koszulki na dokumenty zarówno krystaliczne jak i groszkowe w wielu formatach. Pamiętamy, że koszulka A4 to najpopularniejszy format folii, ale szeroki asortyment sklepu EbiuroMarket oferuje także produkty o mniej standardowych wymiarach.