• Kategorie
  • Szukaj
  • Folia do laminacji

Folia do laminowania dokumentów – sklep Ebiuromarket

Laminacja to jeden ze sposobów zabezpieczania wydruków, takich jak np. fotografii lub wartościowych dokumentów. Folia do laminowania dokumentów zabezpieczy je przed wodą, kurzem lub innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Jakie są sposoby laminowania oraz czego możemy do tego użyć?

Laminacja – sposoby laminowania

Wyróżniamy dwa sposoby laminowania. Laminowanie na gorąco oraz na zimno. Laminowanie na zimno polega na tym, że przywiera mocno do obydwu stron papieru lub innego wydruku. W wersji laminowania na gorąco, laminat po wewnętrznej stronie pokryty jest specjalnym klejem, który pod wpływem temperatury dokładnie i szczelnie przywiera do laminowanej powierzchni.

Folie do laminowania – rodzaje

Do laminowania dokumentów potrzebujemy folii. Na rynku dostępne jest wiele ich rodzajów, jaki powinniśmy wybrać? Jednym z kryteriów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, to rozmiar dokumentów, które chcemy zalaminować. Musimy mieć na uwadze, aby folia do laminacji nie była dużo większa lub mniejsza od dokumentu. Najważniejszym kryterium jest rodzaj oraz parametry naszej laminarki. Niektóre laminarki nie pozwalają użyć najgrubszej folii, dodatkowo warto wziąć pod uwagę przeznaczenie dokumentów. Dobrze, aby wybrana przez nas folia była przejrzysta, żeby dokumenty były czytelne oraz dobrze widoczne.

Samoprzylepne folie do laminowania – komfort i samodzielność

Ciekawym wyborem dla osób, które nie posiadają laminarki, jest samoprzylepna folia do laminowania dokumentów. Jest to przenośny zestaw, w skład którego wchodzi aluminiowa tuba z folią elektrostatyczną. Nie wymaga użycia laminarki, ze względu na ładunek elektrostatyczny. Warto również dodać, że folia może być odklejana i przyklejana ponownie oraz można po niej pisać wszystkimi rodzajami markerów. Jest to szczególnie dobry wybór dla osób, które nie chcą wydawać pieniędzy na laminarkę. Taka folia pozwoli nam zabezpieczyć dokumenty przed wilgocią lub uszkodzeniami mechanicznymi.

Praktyczna folia do laminacji – znajdź rozwiązanie dla siebie

Jeżeli interesuje Państwa kupno folii do laminowania, to zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu. Posiadamy wiele rodzajów folii oraz takie, które są samoprzylepne. W swojej ofercie posiadamy również inne artykuły biurowe, które na pewno przydadzą się osobom, które pracują w biurach lub gabinetach.