• Kategorie
  • Szukaj
  • Teczki na akta osobowe

Teczki na akta osobowe – zastosowanie

Teczki na akta osobowe powinny znajdować się w każdym zakładzie pracy. To niezbędny, a zarazem obowiązkowy artykuł biurowy, ponieważ pracodawcy mają obowiązek prowadzenia akt osobowych swoich pracowników. Dokumentacja ta, powinna być przechowywana w teczkach na akta osobowe, które ułatwią i usprawnią organizację pracy oraz zapewnią bezpieczeństwo ich przechowywania oraz należyty porządek. Warto zaznaczyć, że teczki na akta osobowe znajdą zastosowanie nie tylko w biurze, ale także szkole czy domu. Umożliwiają bowiem segregację wielu innych dokumentów – takich jak pisma urzędowe, umowy, rozliczenia czy zaświadczenia.

Budowa teczki na akta osobowe

Teczka na akta osobowe każdego pracownika powinna składać się z czterech części, oznaczonych kolejno literami alfabetu A, B, C oraz D. W części pierwszej zawarte są dokumenty związane z ubieganiem się o pracę – rekrutacją pracownika. W folderze B, akta nawiązujące do powstawia stosunku pracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Sekcja C zawiera dokumenty związane z rozwiązaniem lub wygaśnięciem umowy pomiędzy stronami. Natomiast część ostatnia D, przeznaczona jest na akta związane z poniesieniem przez pracownika odpowiedzialność karnej.

Teczki na akta osobowe – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów teczek na akta osobowe, w tym najczęściej – teczki zawieszane, twarde-oklejane, bindy zewnętrzne lub wewnętrzne oraz teczki nieoklejone.

Ze względu na budowę wyróżnić można teczki na akta osobowe, których okładka wykona jest z jednokolorowego kartonu, tektury lub kartonu trwałego.

Teczki na akta osobowe – sklep internetowy EbiuroMarket

Bogaty wybór teczek na akta osobowe znaleźć można w ofercie naszego sklepu. Oferujemy zarówno produkty wykonane z prostych materiałów – teczki kartonowe oraz skoroszyt osobowe, jak i solidne teczki na akta z twardą okładką. Wszystkie produkty umożliwiają bezpieczny i właściwy sposób przechowywania dokumentacji pracowników, chroniąc je przed zniszczeniem oraz uszkodzeniem.