• Kategorie
  • Szukaj
  • Kleje biurowe i w sztyfcie

Klej biurowy i w sztyfcie – charakterystyka

Klej biurowy jest jednym z podstawowych artykułów biurowych oraz szkolnych. Pozwala na szybkie, skuteczne i proste połączenie ze sobą elementów, poprzez wprowadzenie specjalnej substancji klejącej pomiędzy dwie powierzchnie. Podstawowym składnikiem kleju jest polimer naturalny lub syntetyczny, występujący w postaci zawiesiny koloidalnej. 

Klej biurowy – zastosowanie

Klej biurowy jest przedmiotem, który znajdziemy w prawie każdym domu oraz zakładzie pracy. Jest niezbędny w przedszkolu oraz szkole - podczas tworzenia prac plastycznych, w domu - podczas tworzenia ozdób i dekoracji lub odrabiania zadań domowych oraz w biurze - ułatwiając pracę organizacyjną.

Klej w sztyfcie – ekonomiczne i higieniczne rozwiązanie

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów kleju jest klej w sztyfcie. Cieszy się dużym powodzeniem, szczególnie pośród dzieci, które chcąc coś skleić, nie muszą bezpośrednio go dotykać. Klej w sztyfcie jest wygodny i łatwy w aplikacji, a dodatkowo umożliwia klejenie bez brudzenia rąk oraz z zachowanie czystości na stoliku, podłodze czy blacie. Jego zaletą jest także fakt, że podczas nakładania zużywamy niewielką ilość kleju, która jest rozprowadzana równomiernie. Wielu z nas wybiera klej w sztyfcie właśnie ze względów ekonomicznych oraz higienicznych.

Klej Amos – skuteczny i trwały

Jedną z najpopularniejszych marek klejów biurowych jest Amos. Skutecznie skleja różnego rodzaju papier, tekturę czy fotografię nie marszcząc materiału oraz nie przesiąkając. W przypadku ubrudzenia, łatwo zmywa się zarówno z tkanin jak i skóry. Klej Amos może być długo otwarty - nie wysycha, przez 3 lata od pierwszego użycia zachowa swoje wszystkie właściwości klejące. Bardzo istotną kwestią jest również jego skład -  klej nie zawiera kwasów oraz rozpuszczalników, dzięki czemu jest nietoksyczny.

Klej Magic – wygodny oraz bezpieczny

Drugą bardzo popularną marka klejów wysokiej jakości jest klej Magic. Idealnie sprawdzi się podczas tworzenia kartek, albumów, kolaży, laurek czy dekoracji i ozdób z papieru. Jest wygodny w użyciu - umożliwia łatwe otwieranie oraz wysuwanie bez brudzenia rąk oraz szybką i sprawną aplikację. Po wyschnięciu jest przezroczysty oraz elastyczny. Klej Magic jest całkowicie bezpieczny – nie zawiera rozpuszczalników.

Kleje biurowe – oferta sklepu EbiuroMarket

W ofercie naszego sklepu możecie zamówić kleje biurowe – zarówno te w sztyfcie jak i tubce. Oferujemy także szeroki wybór klejów brokatowych w różnych wielkościach, które można zamówić pojedynczo lub w zestawie.