• Kategorie
  • Szukaj
  • Markery

Markery – wszystko, co musisz wiedzieć

Markery, podobnie jak długopisy należą do podstawowych przyborów biurowych i są niezbędne w każdym biurze. Najczęściej wykorzystywane są podczas zebrań, konferencji lub spotkań biznesowych. Znacznie ułatwiają także pracę organizacyjną w wielu biurach -  służą do opisywania kartonów z dokumentami, segregatorów czy teczek. Warto zaznaczyć, że markery są również przydatne w życiu codziennym – do podpisywania płyt CD czy pudeł znajdujących się w piwnicy lub na strychu.

Markery – charakterystyka

Istotnym elementem, który odróżnia marker od długopisu jest jego wewnętrzna porowata rdzeń nasączona tuszem. Pisząca końcówka markera, również o porowatej strukturze pozwala na powolne przepływanie tuszu. W ten sposób na powierzchni papieru lub innego materiału powstaje wyraźna kreska, której grubość jest większa niż w przypadku długopisu.

Markery akrylowe – maksymalny komfort użytkowy 

Markery akrylowe przeznaczone są do malowania oraz ozdabiania wielu różnych powierzchni w tym: papieru, kartonu, płótna, styropianu czy drewna. Stanowią alternatywę tradycyjnych farb akrylowych. Nie wymagają jednak stosowania wody – to ich główna zaleta, która znacznie poprawia komfort użytkowy. Dodatkowo markery akrylowe są łatwiejsze i wygodniejsze w transporcie. 

Markery kredowe – produkt idealny dla uczniów i nauczycieli

Markery kredowe posiadają takie same właściwości jak tradycyjne kredy. Ze względu na swoje liczne zalety mają szerokie zastosowanie w szkołach. Są bardziej poręczne oraz nie brudzą rąk. Oferta markerów kredowych jest naprawdę bogata – zarówno pod względem kolorów jak i grubości końcówek. Warto zaznaczyć, że są bezwonne oraz nietoksyczne – dlatego są bezpieczne dla dzieci.

Markery olejowe – wszechstronne zastosowanie

Markery olejowe zaliczamy do najbardziej popularnych rodzajów markerów. Stosowane są do pisania na śliskich powierzchniach – głównie metalu, szkle czy plastiku, ale również można je wykorzystać używając na kamieniu, styropianie czy drewnie. Markery olejowe idealnie sprawdzą się w przemyśle do oznaczania regałów magazynowych, w warsztatach, w pracowniach, w biurach czy w szkołach.

Markery permanentne – trwałe i wydajne

Markery permanentne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ich charakterystyczną cecha jest wodoodporność i niezmywalność. Dzięki temu, często używane są do pisania po szkle, płytach CD, ubraniach oraz innych materiałach tekstylnych.

Markery suchościeralne

Markery suchościeralne znajdują zastosowanie tylko i wyłącznie do pisania po tablicach suchościeralnych i flipchartach. Zapis wykonany przy jego pomocy można łatwo zmyć używając gąbki lub szmatki. Tego rodzaju markery idealnie sprawdzą się biurach, szkołach oraz branży szkoleniowej.

Markery – zakupy w sklepie internetowym EbiuroMarket

W ofercie sklepu EbiuroMarket znaleźć można szeroki wybór różnego rodzaju markerów znanych i cenionych marek. Bogaty asortyment oraz atrakcyjne ceny sprawią, że każdy znajdzie produkt idealny dla siebie.