• Kategorie
  • Szukaj
  • Farby

Farby szkolne dla dzieci – sklep Ebiuromarket

Farby to jedne z produktów, które każde dziecko musi posiadać w swojej wyprawce szkolnej. Używanie ich rozwija ich kreatywność oraz sprawia wiele radości. Czym się charakteryzują oraz jakie powinniśmy wybrać dla naszej pociechy?

Farby do malowania – charakterystyka

Najczęściej wybieranymi rodzajami farb są farby plakatowe oraz akwarelowe. Czym się od siebie różnią? Farby akwarelowe do użycia potrzebują wody. Występują one w postaci twardych pastylek, które zmieniają się pod wpływem wilgotnego pędzla. Służą one w głównej mierze do tworzenia ciekawych prac, w których obrazy nie mają wyraźnych konturów. 

Farby plakatowe są od razu gotowe do użycia, ze względu na to, że nie potrzebują kontaktu z wodą. Mają bardzo wyraźne oraz kryjące kolory. Można nimi tworzyć kreatywne prace, ponieważ można nimi malować powierzchnię kartki lub drewna czy szkła.

Ciekawy wybór – farby dla dzieci zmywalne

Ciekawym wyborem dla młodego artysty są farby dla dzieci zmywalne. Są one idealnym wstępem do malowania. Bardzo dobrze kryją oraz świetnie się mieszają, umożliwiając tworzenie nowych kolorów. Są one szczególnie dobrym wyborem dla małych dzieci, którym często zdarza się pobrudzić siebie lub otoczenie. Główną ich zaletą jest to, że są zmywalne. Jeżeli nasze dziecko pobrudzi ubranie lub miejsce pracy, to w łatwy sposób możemy zmyć farbę z powierzchni przy użyciu wody.

Farby – jakie powinniśmy wybrać dla naszego dziecka?

Farby dla dzieci powinny być w wielu kolorach lub odcieniach. Korzystanie z rozległej palety barw, umożliwi dziecku rozwój kreatywności oraz świetną zabawę. Szczególnie dobrym wyborem są farby plakatowe. Gwarantują one intensywne barwy, dzięki którym obrazki naszego dziecka będą żywsze oraz ciekawsze. Ich dodatkowym atutem jest to, że nie potrzebują wody, którą nasze dziecko może rozlać na siebie lub na malowany obraz. Oczywiście farby akwarelowe są również dobrym wyborem. Dzięki nim nasza pociecha może malować obrazy, które nie mają wyraźnych konturów oraz ich kształty będą przypominały rozmyte.

Farby szkolne – szeroka oferta dla dzieci

Jeżeli interesują państwa farby szkolne, to zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu. Posiadamy wiele różnego rodzaju farb dla dzieci, które na pewno rozwiną w nich duszę młodego artysty. W swojej ofercie posiadamy również inne artykuły szkolne, takie jak piórniki, długopisy lub tornistry.