• Kategorie
  • Szukaj
  • Kalendarze

Kalendarze – jakie wyróżniamy rodzaje oraz który z nich wybrać

Kalendarz to rzecz, z której korzystają praktycznie wszyscy. Kalendarz pozwala nam zapisywać zbliżające się wydarzenia, wizyty lub inne informacje, dzięki czemu o nich nie zapomnimy. Wyróżniamy wiele rodzajów kalendarzy, czym się charakteryzują oraz na jaki warto się zdecydować?

Kalendarz dzienny

Kalendarz dzienny szczególnie przyda się nam gdy dużo planujemy lub mamy napięty harmonogram i musimy planować rzeczy na daną godzinę. Jest to kalendarz książkowy, który charakteryzuje się twardą oprawą, przeszytą nicią. Najczęściej można je spotkać w formacie A6, lecz inne również są dostępne. W kalendarzu dziennym możemy również znaleźć różne informacje np. jakie święto wypada, w jaki dzień lub kto w danym dniu ma imieniny.

Kalendarz naścienny

Kalendarz naścienny to zdecydowanie najbardziej popularny rodzaj kalendarza. Można go spotkać w praktycznie każdym domu, dzięki możliwości powieszenia go na ścianie. Jest on świetnym wyborem dla osób, które planują jedynie wydarzenia takie jak wizyty u lekarza lub spotkania. Są również ciekawą ozdobą, ponieważ umieszczone są nich różne obrazki, takie jak np. krajobrazy lub zwierzęta.  

Kalendarz kieszonkowy

Kalendarz kieszonkowy to pomniejszona wersja kalendarza książkowego. Jest wykonany w taki sposób, aby bez problemów mieścił się w kieszeni, plecaku lub torebce. Jego okładka wykonana jest z PCV, dzięki czemu jest on solidny oraz odporny na uszkodzenia. Jest to dobry wybór dla osób, które lubią mieć kalendarz zawsze pod ręką.

Na jaki kalendarz się zdecydować?

Wybór kalendarza to nasza indywidualna decyzja. Jeżeli mamy bardzo napięty harmonogram, to zdecydowanie warto wybrać kalendarz dzienny, który umożliwia nam zapisywanie informacji na daną godzinę. W przypadku gdy korzystamy z kalendarza jedynie do sprawdzania daty lub zapisywania wizyt, to warto kupić kalendarz naścienny.

Kalendarze – sklep Ebiuromarket

Jeżeli interesuje was kupno kalendarza, to warto sprawdzić naszą ofertę. Posiadamy kalendarze kieszonkowe, dzienne, tygodniowe oraz naścienne, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze produkty wykonane są z dobrej jakości materiałów, są solidne oraz służą długie lata.