• Kategorie
  • Szukaj
  • Skoroszyty

Skoroszyty – charakterystyka oraz zastosowanie

Skoroszyt jest jednym z podstawowych artykułów biurowych, bardzo pomocnym podczas segregacji dokumentów. Jest rodzajem okładki, który umożliwia spinanie luźnych kartek. Łączy w sobie atuty teczki oraz segregatora. Idealnie sprawdzi się w każdym biurze ułatwiając organizację pracy. Dzięki nim szybko i sprawnie znajdziemy konkretny dokument oraz będziemy mogli uporządkować papiery, co znacznie wpłynie na komfort naszej pracy. Skoroszyt biurowy pozwala na umieszczenie w nim od kilkunastu do kilkudziesięciu kartek – więcej niż w klasycznej teczce.  Warto także zaznaczyć, że skoroszyt umożliwia przeglądanie jego zawartości bez konieczności wyciągania dokumentów z środka, podobnie jak w przypadku segregatora. Jest jednak od niego dużo lżejszy i bardziej wygodny.

Skoroszyty biurowe - rodzaje

Oferta skoroszytów jest naprawdę bardzo bogata - obejmuje produkty, które można podzielić ze względu na materiał z jakiego są wykonane oraz mechanizm zastosowany do spinania kartek.

Skoroszyty plastikowe oraz tekturowe

Wyróżnić można skoroszyty wykonane z plastiku – to jedna z najbardziej popularnych form i zarazem najtańsza ich wersja. Najczęściej wyposażone są one w przezroczystą okładkę oraz wysuwane paski umożliwiające opisanie jego zawartości.

Równie popularny jest skoroszyt tekturowy, który ma formę teczki o cienkiej strukturze. Skoroszyt kartonowy najczęściej występują w białym kolorze.

Mechanizm zaciskowy skoroszytów

Zarówno skoroszyty plastikowe jak i te wykonane z tektury mogą mieć różny mechanizm zaciskowy. Dostępne są skoroszyty oczkowe wyposażone w tak zwane metalowe lub plastikowe wąsy, na które nakłada się przedziurkowane kartki papieru lub koszulki foliowe na dokumenty. Skoroszyt oczkowy idealnie sprawdzi się podczas gromadzenia dokumentacji firmowej – miesięcznych faktur, korespondencji z konkretnym klientem czy też pism lub wniosków opatrzonych przypisaną sygnaturą.

Inną formą zaciskową wykorzystywaną w skoroszytach jest listwa zaciskowa lub klips, pod który wsuwamy dokumenty, a następnie zaciskamy listwą.

Skoroszyty – propozycje sklepu EbiuroMarket

Szeroki wybór skoroszytów znajdziecie w ofercie sklepu EbiuroMarket . Oferujemy różnego rodzaju produkty w tym - plastikowy lub tekturowy skoroszyt do segregatora, skoroszyt oczkowy oraz zaciskowy,  a także skoroszyt ½, który jest wyposażony w zawieszkę.